Nová scientologická církev otevírá dveře do Římu

Více než 6 000 lidí se sešlo v římské čtvrti Casalotti de Boccea, aby oslavili slavnostní otevření nové scientologické církve v Římě.

Církev o rozloze 6 400 stop čtverečních, která se rozkládá na 28 akrech parku, představuje dosud největší rozšíření Scientologie v její 30ti leté historii v Itálii. Nová církev bude sloužit duchovním ve střední Itálii a dalších oblastech Středomoří.

Více než 6 000 scientologů a hostů se 24. října 2009 sešlo na oslavě posvěcení a otevření nového Scientologického kostela v Římě ve čtvrti Casalotti di Boccea.

Církevní vůdce scientologického náboženství David Miscavige přivítal duchovní v jejich novém domově na historické křižovatce západní civilizace, čímž dal najevo postavení a význam této nové církve. Když mluvil o tom, co inspirovalo scientology k tomu, aby tuto novou církev vytvořili, prohlásil:

„Jak by se proboha dalo mluvit o historii, aniž bychom přikývli na Řím? Toto město Boha, toto město lidí, toto centrum západního světa po dobu nejméně tisíce let – pokud bylo někdy nějaké místo předurčeno pro ideální scientologickou církev, pak je to právě zde. Vždyť jaká jiná aréna by mohla lépe ukázat, co Scientologie dokáže, než tato odvěká náboženská říše?“

Slavnostního zasvěcení nové scientologické církve se zúčastnili mimo jiné Dino De Pasquale, manažer Agentury civilní ochrany pro katastrofy, profesor Silvio Calzolari z Teologické fakulty Vatikánské univerzity ve Florencii, profesor Luigi Berzano, profesor sociologie náboženství na univerzitě v Turíně, a paní Laura Guercio, prezidentka organizace Legal Aid Worldwide.

Nový domov scientologické církve v Římě je moderní budova, která prošla rozsáhlou přestavbou, aby se do ní vešly všechny scientologické obřady, četné komunitní aktivity členů církve a úvodní služby pro návštěvníky.

V rozsáhlém informačním centru pro veřejnost je umístěna stálá interaktivní multimediální expozice s více než 230 filmy o víře, praxi a aktivitách církve. Vedle popisu scientologických principů a informací o životě a úspěších zakladatele Scientologie L. Rona Hubbarda se expozice věnují také mezinárodním sociálním programům sponzorovaným církví, které účinně bojují proti zneužívání drog, negramotnosti, kriminalitě, nemorálnosti a porušování lidských práv. Dveře církve jsou otevřeny každému, kdo se může prostřednictvím veřejného informačního centra vydat na samostatnou prohlídku a dozvědět se o Scientologii více na vlastní kůži.

Římská scientologická církev bude koordinovat církevní programy zlepšování sociální situace ve střední Itálii. Její program „Řekni ne drogám, řekni ano životu“, který má dvě desetiletí zkušeností s protidrogovou prevencí, nabízí osvědčená řešení jednoho z nejpalčivějších problémů italské společnosti.

Ve svém proslovu zdůraznil pan Miscavige význam sociálního poslání církve a zdůraznil přítomným scientologům, že je životně důležité převzít odpovědnost za komunitu, ve které žijí:

„Dlužíte [Římu] naše záchranné kampaně, jejichž cílem je vymýtit zneužívání drog, vštípit úctu k lidským právům a poskytnout základní technologie pro život prostřednictvím Cesty ke štěstí.“

„Dlužíte jí naše programy vzdělávání a gramotnosti.“

„Dlužíte jí systém trestní reformy založený nikoli na trestu, ale na obnově sebeúcty.“

„Každému závislému dlužíte život bez drog a každé ztracené a beznadějné duši šanci zjistit, že se s tím něco dá dělat.“

„Ale především dlužíte každému římskému občanovi možnost objevit Dianetiku a Scientologii….“

Nová scientologická církev v Římě představuje milník pro scientologické náboženství, které zahrnuje více než 8 000 církví, misí a skupin ve 165 zemích. V rámci pokračujícího programu uspokojování rostoucí poptávky po scientologických službách byly založeny nové církve v Berlíně, Johannesburgu, Londýně, Madridu, New Yorku, San Francisku a dalších městech. Jen v letošním roce byly otevřeny nové církve ve švédském Malmö, texaském Dallasu a Nashvillu v Tennessee.